Nevmekan Üsküdar

1 year ago by in Genel, Mekanlar Tagged: , , , , , , , ,

Şimdi size benim de fotoğraflarını gördükten sonra gitmek istediğim harika bir mekandan olan Nevmekan ‘dan  bahsedeceğim. Üsküdar‘ın tarihi dokusuna uygun olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından halka sunulan bir yer. Daha önceleri tramvay hangarı ve İETT garı olarak kullanılıyormuş. Şimdi ise kitap, kahve ve sanatseverlerin buluştuğu ortak bir mekan haline getirilmiş.

Üsküdar Belediyesi, Nevmekan‘ı sanat galerisi, sahne ve kitaplı kahve konseptinin harmanlandığı bir yer olarak tarif etmiş. Ki bu doğru, kafe hizmeti vermesinin yanında sergi ve müzik konserlerine de ev sahipliği yapıyor.

İçeri ilk girdiğinizde sizi etkileyecek ilk şey yüksek tavanı ve tarihi dokusuna uygun dekoru. Giriş katı nispeten daha kalabalık, üst katta ise rahat çalışma ortamı sağlayabileceğiniz kütüphanemsi bir havası var. Ayrıca küçük bir bahçe bölümü de bulunuyor. Evim yakın olsa çalışmak için tercih edeceğim yer kesinlikle burası olurdu 🙂

İşletmeciliğini hali hazırda Üsküdar Belediyesi yapıyor. Dolayısıyla fiyatlar birçok mekana göre daha uygun. Umarım hep öyle kalır.

Görmeniz gereken yerler listesine mutlaka ekleyin derim.

İlgilenenler için mekan, Bağlarbaşı Kültür Merkezi yanında, 08:00 / 23:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Hafta sonları da açık.

Adres: Selami Ali Mah. Gazi Cad. No:12 Üsküdar İSTANBUL

ModaModaModaModaModaModa

Bunu paylaşmak ister misin?...ModaModaModaModaModa